Το νέο κτίριο του ΓΕΛ Δροσιάς που λειτουργεί από το σχ. έτος 2017 - 2018

Γενικό Λύκειο Δροσιάς Αττικής

Το σχολικό έτος 1990-91: Λειτούργησε για πρώτη φορά το Λύκειο Δροσιάς, μετά από κοπιώδες προσπάθειες του τότε κοινοτάρχη κ 해리포터와 혼혈왕자. Μαργαρά. Η πρώτη διευθύντρια κ. Άννα Σκόρδου, προσπάθησε να οργανώσει το σχολείο και τα κατάφερε αν και οι δυσκολίες ήταν πάμπολλες abstractview 다운로드.
Το σχολείο στεγαζόταν στην πρώην Σχολή Νηπιαγωγών, ένα κτίριο παλιό, με πάρα πολλές ελλείψεις
Οι αίθουσες διδασκαλίας διαμορφώθηκαν γρήγορα με πενιχρά μέσα και πλαστικά διαχωριστικά 오피스 2010 sp2.
Το νερό της βροχής έσταζε μέσα στο χώρο του σχολείου.
Γραφεία καθηγητών δεν υπήρχαν και οι περισσότεροι ήταν αποσπασμένοι από άλλα σχολεία και ωρομίσθιοι Download the Naver Music app.
Παρά τις δυσκολίες το Λύκειο Δροσιάς «επέζησε» και πολλοί μαθητές που αποφοίτησαν από αυτό διακρίθηκαν στις πανελλαδικές εξετάσεις και στη μετέπειτα ζωή τους Download The Mobile Gundam Di Origins.

• 1990-1991: Ιδρύονται δύο τάξεις(Α-Β) ως παράρτημα του Γυμνασίου Δροσιάς (Ξενοδοχείο στο Νάρκισσο) 일러스트 소스.
  • 1991-1992: Ιδρύεται το Λύκειο Δροσιάς. Το Μάιο του 92 γίνεται κινητοποίηση για κτίσιμο 2ου Λυκείου Διονύσου-Δροσιάς dsn viewer 다운로드.
  • 1992-1993: Αρχίζουν και χτίζονται 2 σχολεία. Λειτουργεί στο Ξενοδοχείο Νάρκισσος το Λύκειο Δροσιάς 스프링 엑셀 파일.
  • 1993-1994: Λειτουργεί στο σχολείο Νάρκισσος το Λύκειο Δροσιάς.
  • 1994-1995: Μεταφέρεται το Λύκειο Δροσιάς στο σημερινό κτήριο 캔 겨울이야기. Στο Διόνυσο ιδρύεται Γυμνάσιο Διονύσου και λειτουργούν 2 τμήματα Α’ Λυκείου που ανήκουν στο Λύκειο Δροσιάς.
  • 1995-1996: Ιδρύεται Λύκειο Διονύσου κι έτσι οι μαθητές του, που ήταν μέχρι τότε στο Λύκειο Δροσιάς, χωρίζονται και μοιράζονται στα δύο σχολεία.

Σημ: Το κείμενο μεταφέρθηκε αυτούσιο από την παλιά ιστοσελίδα του σχολείου

알약 무료 백신
Επικοινωνία

Μεταβείτε στη σελίδα με τα στοιχεία επικοινωνίας ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

해리포터와 혼혈왕자 abstractview 다운로드 오피스 2010 sp2 Download the Naver Music app

Διαβάστε όλες τις ανακοινώσεις του Γενικού Λυκείου Δροσιάς